Platby na internetu

Nejrychleji a nejpohodlněji nakoupíte v dnešní době na internetu. A jak nejrychleji a nejpohodlněji zaplatíte? Přeci naší kartou!

Výhody placení kartou na internetu

  • Výrazně ušetříte za dobírku
  • Obchodník nečeká na bankovní převod, platba online proběhne okamžitě – nákup tak dorazí rychleji
  • Při nedoručení zakoupeného zboží (nebo doručení v jiné kvalitě či množství) vám vrátíme peníze zpátky, pokud neuspějete s vaší oprávněnou reklamací u obchodníka
  • Můžete nakupovat i u zahraničních obchodníků, kteří dobírku neposkytují
  • Využijete-li pro placení kreditní karty od ČSOB, budete mít zboží automaticky a zdarma pojištěno proti poškození; u vybraného typu zboží vám navíc rovnou prodlouží zákonnou záruku o 1 rok

Zabezpečení internetových plateb (3D Secure)

Placení kartou na internetu je nejen velmi jednoduché, ale i bezpečné. Stačí dodržovat základní pravidla a chovat se obezřetně. Naše karty jsou navíc zabezpečené pomocí služby 3D Secure. U obchodníků, kteří 3D Secure využívají, pak každou internetovou platbu potvrdíte SMS klíčem zaslaným na váš mobil.

Bezpeční obchodníci používají 3D Secure

Lehce je rozeznáte podle log (MasterCard SecureCode, Verified by VISA) a komunikace šifrované SSL protokolem (ikona zámečku v adresním řádku prohlížeče).

Doporučujeme také si vždy před prvním nákupem také zjistit podrobnosti o obchodníkovi (na jeho stránkách, zkušenosti jiných nakupujících apod.).

Jak platit

Nastavte si v elektronickém bankovnictví (záložka Moje produkty - Karty) limit pro internetové platby a číslo mobilu pro zasílání SMS klíče pro každou svou kartu/nálepku. Samotná platba je velmi jednoduchá:

  1. Při placení zadáte v platební bráně obchodníka číslo karty, expiraci a kód ze zadní části karty CVV/CVC2.
  2. Na mobil vám přijde SMS klíč, kterým potvrdíte platbu.
  3. Zobrazí se potvrzení o přijetí platby.

Upozornění! Ne všichni zahraniční obchodníci 3D Secure podporují. Není-li internetový obchod zabezpečen technologií 3D Secure, platba bude provedena bez potvrzení SMS heslem. U takových obchodníků nelze zaručit maximální bezpečnost platby. Ale i tak se banka za vás postaví při případné reklamaci platby.

Pohodlné placení v obchodech i na internetu s jednou aplikací

ČSOB NaNákupy je mobilní aplikace pro placení v obchodech i virtuální peněženka pro jednoduché a bezpečné platby na internetu bez opisování údajů o kartě. Využijete ji v českých i zahraničních e-shopech, které umožňují platby kartou. A je jedno, zda nakupujete přes mobil nebo počítač.

Při placení hledejte logo Masterpass (bývá samostatně nebo pod platbou kartou). ČSOB NaNákupy je totiž součástí platební metody Masterpass. Po přihlášení do ní vyberete některou z karet, kterou máte v aplikaci aktivovanou, a bez opisování údajů z karty rovnou zaplatíte.

Stačí vám jakýkoliv mobil s NFC a Androidem 4.4 a vyšším. Po aktivaci aplikace v internetovém bankovnictví se do ní nahrají vaše platební karty a můžete platit pohodlně v obchodech i na internetu.

Vyplňte krátkou žádost, pojištění vám zřídíme do 2 a nálepku do 10 dnů

Bezkontaktní nálepkou platíte rychleji a komfortněji za zboží a služby v obchodech.
Pojištění vás chrání na cestách a při ztrátě/krádeži karty chrání i váš mobil, peněženku, klíče a doklady.

Pojištění online

Ke kartě si můžete sjednat Pojištění ztráty/krádeže i Cestovní pojištění

Pojištění ke kartě
Debetní nálepka

Debetní nálepkou čerpáte vlastní prostředky z účtu.

Debetní nálepka
Kreditní nálepka

Kreditní nálepkou čerpáte poskytnutý úvěr ke kreditní kartě.

Kreditní nálepka