Platby na internetu

Nejrychleji a nejpohodlněji nakoupíte v dnešní době na internetu. A jak nejrychleji a nejpohodlněji zaplatíte? Přeci naší kartou!

Výhody placení kartou na internetu

  • Výrazně ušetříte za dobírku
  • Obchodník nečeká na bankovní převod, platba online proběhne okamžitě – nákup tak dorazí rychleji
  • Při nedoručení zakoupeného zboží (nebo doručení v jiné kvalitě či množství) vám vrátíme peníze zpátky, pokud neuspějete s vaší oprávněnou reklamací u obchodníka
  • Můžete nakupovat i u zahraničních obchodníků, kteří dobírku neposkytují
  • Využijete-li pro placení kreditní karty od ČSOB, budete mít zboží automaticky a zdarma pojištěno proti poškození; u vybraného typu zboží vám navíc rovnou prodlouží zákonnou záruku o 1 rok

Zabezpečení internetových plateb (3D Secure)

Placení kartou na internetu je nejen velmi jednoduché, ale i bezpečné. Stačí dodržovat základní pravidla a chovat se obezřetně. Naše karty jsou navíc zabezpečené pomocí služby 3D Secure. U obchodníků, kteří 3D Secure využívají, pak každou internetovou platbu potvrdíte SMS klíčem zaslaným na váš mobil.

Bezpeční obchodníci používají 3D Secure

Lehce je rozeznáte podle log (MasterCard SecureCode, Verified by VISA) a komunikace šifrované SSL protokolem (ikona zámečku v adresním řádku prohlížeče).

Doporučujeme také si vždy před prvním nákupem také zjistit podrobnosti o obchodníkovi (na jeho stránkách, zkušenosti jiných nakupujících apod.).

Jak platit

Nastavte si v elektronickém bankovnictví (záložka Moje produkty - Karty) limit pro internetové platby a číslo mobilu pro zasílání SMS klíče pro každou svou kartu/nálepku. Samotná platba je velmi jednoduchá:

  1. Při placení zadáte v platební bráně obchodníka číslo karty, expiraci a kód ze zadní části karty CVV/CVC2.
  2. Na mobil vám přijde SMS klíč, kterým potvrdíte platbu.
  3. Zobrazí se potvrzení o přijetí platby.

Upozornění! Ne všichni zahraniční obchodníci 3D Secure podporují. Není-li internetový obchod zabezpečen technologií 3D Secure, platba bude provedena bez potvrzení SMS heslem. U takových obchodníků nelze zaručit maximální bezpečnost platby. Ale i tak se banka za vás postaví při případné reklamaci platby.

Pohodlné placení v obchodech i na internetu s jednou aplikací

NaNákupy je mobilní aplikace pro placení v obchodech i virtuální peněženka pro jednoduché a bezpečné platby na internetu bez opisování údajů o kartě. Využijete ji v českých i zahraničních e-shopech, které umožňují platby kartou. A je jedno, zda nakupujete přes mobil nebo počítač.

Při placení hledejte logo Masterpass (bývá samostatně nebo pod platbou kartou). NaNákupy je totiž součástí platební metody Masterpass. Po přihlášení do ní vyberete některou z karet, kterou máte v aplikaci aktivovanou, a bez opisování údajů z karty rovnou zaplatíte.

Stačí vám jakýkoliv mobil s NFC a Androidem 5.0 a vyšším. Po aktivaci aplikace v internetovém bankovnictví se do ní nahrají vaše platební karty a můžete platit pohodlně v obchodech i na internetu. Novinkou v aplikaci jsou také nákupní seznamy nebo možnost vložení a správy věrnostních kartiček.

Vyplňte krátkou žádost, pojištění vám zřídíme do 2 a nálepku do 10 dnů

Bezkontaktní nálepkou platíte rychleji a komfortněji za zboží a služby v obchodech.
Pojištění vás chrání na cestách a při ztrátě/krádeži karty chrání i váš mobil, peněženku, klíče a doklady.

Pojištění online

Ke kartě si můžete sjednat Pojištění ztráty/krádeže i Cestovní pojištění

Pojištění ke kartě
Debetní nálepka

Debetní nálepkou čerpáte vlastní prostředky z účtu.

Debetní nálepka
Kreditní nálepka

Kreditní nálepkou čerpáte poskytnutý úvěr ke kreditní kartě.

Kreditní nálepka