Bezkontaktní platby v obchodech

Plaťte mávnutím

S bezkontaktní kartou platíte rychleji a pohodlněji než kdy předtím. Kartu u pokladny pouze přiložíte k bezkontaktnímu terminálu a PIN zadáte až u platby nad 500 Kč.

 • Kartu při platbě nedáváte z ruky, k údajům karty tak nemá nikdo přístup
 • Nepotřebujete tolik hotovosti v peněžence
 • Nemá-li obchodník bezkontaktní terminál, zaplatíte standardně vložením karty do terminálu a zadáním PINu (či podpisem dokladu o transakci)
 • Plaťte mobilem! Peněženku i s kartou nechte v tašce. S aplikací NaNákupy zaplatíte mobilem všude, kde berou bezkontaktní karty. V mobilu máte navíc všechny své věrnostní kartičky, díky funkci Masterpass umožní i platby na internetu.
 • Nemáte mobil s Androidem a NFC? Kreditní i debetní bezkontaktní platební nálepky fungují na jakémkoliv mobilu nebo předmětu. Svou kartu tak můžete mít kdykoli při sobě.

Jak platit bezkontaktně

1. Kde platit

Hledejte logo bezkontaktních plateb na vchodu prodejny, pokladně nebo terminálu. Zaplatit můžete vždy i klasicky – vložením karty do terminálu a zadáním PINu (neplatí pro nálepky).

2. Částka platby

Prodejce zadá částku platby, která se zobrazí na displeji bezkontaktního terminálu.

3. Terminál

Kartu přiložíte k terminálu, PIN zadáváte až při platbě nad 500 Kč. Z bezpečnostních důvodů si terminál někdy vyžádá vložení karty a zadání PIN, sledujte instrukce na displeji.

4. Zaplaceno

Hotovo, na terminálu se rozsvítí zelené světlo, ozve se pípnutí nebo se na displeji zobrazí potvrzení transakce. Dostanete účtenku a tím je váš nákup zaplacen.

Výhody karet ČSOB

 • Neriskujete – ztracenou kartu můžete hned zablokovat, případné zneužité prostředky můžete reklamovat.
 • Pojištění – kartu i své osobní věci (peněženka, mobil, klíče a doklady) ochráníte pojištěním ztráty a krádeže.
  Ke kartám nabízíme také výhodné cestovní pojištění, které vás s rodinou ochrání na cestách.
 • Platby kartou jsou zdarma – za platbu kartou nám neplatíte žádné poplatky (pozn.: poplatek si může účtovat obchodník).
 • Univerzální a celosvětová – kartou vyberete hotovost, zaplatíte po celém světě (s lepším směnným kurzem než při výměně hotovosti) i bezpečně na internetu (s námi ještě bezpečněji díky SMS klíči a službě 3D Secure).
 • Slevy a soutěže – při placení kartou se můžete zúčastnit různých soutěží nebo získat zajímavé slevy.
 • Zaplatíte i na poště – jen s kartou od ČSOB zaplatíte, vyberete nebo vložíte hotovost ve 3 200 pobočkách České pošty.

Další služby ke kartě

Při platbě kartou u obchodníka si můžete zdarma vybrat i hotovost. Šetřete za výběry z bankomatů, vyhledejte si nejbližší CashBack obchod (sítě Albert a COOP, čerpací stanice Čepro EuroOil, Drogerie Teta a stovky dalších obchodníků). Nakupte a při placení si vyberte hotovost.

Postup výběru hotovosti při placení:

 1. Sdělte obsluze vybíranou částku (v celých stokorunách).
 2. Obsluha o tuto částku navýší hodnotu nákupu, kterou si zkontrolujte.
 3. Vložte kartu do terminálu či odevzdejte obsluze ke vložení do terminálu na její straně pokladny/pultu. Sledujte přitom, aby se karta nedostala z vašeho dohledu.
 4. Zadejte PIN a vyčkejte na potvrzení terminálem.
 5. Obsluha vám na závěr vydá požadovanou hotovost.

Dejte si na kartu fotografii rodiny, přátel, mazlíčků, oblíbeného místa nebo jiný motiv podle svého přání. Image kartu získáte jednoduše – zvolit si můžete obrázek z galerie nebo nahrát svůj vlastní. O kartu s vlastním obrázkem požádejte na stránkách ČSOB.

Ochraňte si za rozumnou cenu kartu i nálepku před zneužitím a navíc i s osobními věcmi (mobilem, peněženkou, klíči či doklady). Při ztrátě můžete žádat i o náhradu zneužití karty/nálepky a úhradu nákladů na znovupořízení osobních věcí ztracených/ukradených s pojištěnou kartou/nálepkou (detailní podmínky pojištění). Pojištění vám rychle sjednáme ve všech našich pobočkách nebo na bezplatné Infolince 800 300 300.

Cestujete alespoň 2x ročně do zahraničí? Pak se vám vyplatí celoroční cestovní pojištění ke kartě, které je výhodnější než jednorázové. Navíc vám odpadne starost s jeho opakovaným sjednáváním kvůli každé cestě. Na výběr máte z několika variant pojištění (jenom pro vás nebo třeba i pro rodinné příslušníky). Pojištění vám sjednáme ve všech našich pobočkách nebo na bezplatné Infolince 800 300 300.

Vyplňte krátkou žádost, pojištění vám zřídíme do 2 a nálepku do 10 dnů

Bezkontaktní nálepkou platíte rychleji a komfortněji za zboží a služby v obchodech.
Pojištění vás chrání na cestách a při ztrátě/krádeži karty chrání i váš mobil, peněženku, klíče a doklady.

Pojištění online

Ke kartě si můžete sjednat Pojištění ztráty/krádeže i Cestovní pojištění

Pojištění ke kartě
Debetní nálepka

Debetní nálepkou čerpáte vlastní prostředky z účtu.

Debetní nálepka
Kreditní nálepka

Kreditní nálepkou čerpáte poskytnutý úvěr ke kreditní kartě.

Kreditní nálepka